5 grudnia, 2023

AzjaParts

Serwis wielotematyczny

Wynajęcie magazynu – najważniejsze kwestie

3 min read

Magazyn do wynajęcia – od czego zacząć?

Magazyny do wynajęcia to hasło, które spędza sen z powiek niejednemu przedsiębiorcy. Poszukiwania nigdy nie należą do najłatwiejszych, ze względu na różnorakie kwestie, o których musimy pamiętać. Zanim zdecydujemy się na wynajem konkretnego magazynu, trzeba wziąć pod uwagę wiele różnorakich kwestii, począwszy od lokalizacji, przez wielkość poszczególnych magazynów, a na kosztach ich wynajęcia kończąc. W tym artykule skupimy się na tym, ile może kosztować wynajem magazynu  i od czego mogą zależeć te właśnie ceny.

Po pierwsze lokalizacja

Bez wątpienia na cenę wynajmu magazynów wpływa przede wszystkim ich lokalizacja. Magazyn, który będzie zlokalizowany, jak najbliżej naszej firmy sprawi, że nie będziemy musieli ponosić dodatkowych kosztów, aby do niego dojechać. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, czy w okolicy magazynu, który sobie upatrzyliśmy, znajdują się również inne magazyny. Im więcej magazynów znajduje się w danej lokalizacji, tym łatwiejsze może się okazać znalezienie tańszej propozycji. Najczęściej magazyny usytuowane są w okolicach infrastruktury drogowej, ponieważ docelowo w magazynie nikt nie będzie mieszkał, a co za tym idzie, hałas dobiegający z drogi nikomu nie będzie przeszkadzał. Do tego w większych miastach wynajem magazynu może okazać się znacznie droższy niż w mniejszych miastach. Na tym etapie koszt wynajmu magazynu to od 18 do nawet 30 zł za metr kwadratowy. Obecnie najczęściej ceny wynajmu magazynów podawane są w euro, a co za tym idzie, warto również być na bieżąco z aktualnym kursem euro.

Po drugie wielkość

Większość firm podaje ceny wynajmu magazynów za metr kwadratowy. Jak najbardziej ma to swoją rację bytu, ponieważ im więcej powierzchni potrzebujemy, tym więcej po prostu zapłacimy, ale jednocześnie możemy liczyć na niewielkie rabaty. Jeżeli już dotarliśmy do tego, że potrzebujemy wynająć magazyn, na pewno nie będzie to mała powierzchnia. Najczęściej mówimy o powierzchni min. 1000 metrów kwadratowych. Zatem na chwilę obecną koszt wynajmu naszego magazynu wynosi 18 000 – 30 000 zł, tym razem już za cały magazyn.

Po trzecie jakość

Bez większych problemów jesteśmy w stanie znaleźć tańsze magazyny na wynajem, ale zastanówmy się nad tym, czy warto. Dosyć często niska cena nie idzie niestety w parze z jakością. Warto zwrócić uwagę na to, jak jest zbudowany magazyn oraz czy będzie dla nas wystarczająco stabilny. Jeśli z jakiegokolwiek powodu magazyn nie spełnia naszych wymagań, to po prostu go nie wynajmujemy, abyśmy nie narażali się na potencjalne straty. Niestety porządnie wykonany magazyn będzie nawet dwa razy droższy, ponieważ ceny najlepiej wykonanych, a tym samym najdroższych, magazynów mogą sięgać nawet 60 000 zł (oczywiście przy magazynie 1000 metrów kwadratowych). Przez ten fakt nasze widełki mocno się rozszerzają. Zatem wynajem magazynu to koszt 18 000 do nawet 60 000 zł.

Copyright © AzjaParts - Serwis wielotematyczny All rights reserved. | Newsphere by AF themes.