15 lipca, 2024

AzjaParts

Serwis wielotematyczny

Koszulki z nadrukiem- techniki produkcji

2 min read

Sklepy z odzieżą używaną w coraz to większym stopniu stawiają na sprzedaż koszulek z nadrukiem. Jest to produkt szczególnie popularny i lubiany nie tylko przez osoby młode, ale także i starsze. Ciekawe wzory i napisy na koszulkach to najczęstszy wybór, który przykuwa uwagę innych. Bez najmniejszego problemu znajdziemy producentów, którzy na nasze życzenie wykonają koszulkę z dowolnym elementem. Niestety koszulki z nadrukiem nie są idealne i także zmagają się z kilkoma wadami. Nie są one odporne na działanie promieni słonecznych oraz pranie. Sama jakość i trwałość nadruku uzależniona jest w dużym stopniu od zastosowanej technologii nakładania druku. Które z nich będą najlepszym wyborem? 

Jaką technologię druku wybrać?

Projektowanie koszulek z danym nadrukiem może odbywać się w trzech podstawowych technologiach. Jest to druk cyfrowy, sitodruk oraz sublimacja. Każda z technik cechuje się innymi zaletami względem konkurencji. Jakie zalety niosą za sobą poszczególne technologie? 

Sublimacja to metoda, która jest szczególnie skuteczna w przypadku materiałów syntetycznych. Jej głównym założeniem jest przeniesienie obrazu na papier, który następnie nanosi się na dany materiał przy wykorzystaniu prasy termicznej. Takie działanie sprawia, że atrament odparowuje, wnikając w tkaninę. Trwałość nadruku jest uzależniona głównie od udziału procentowego danych materiałów w składzie koszulki. Im więcej bawełny będzie, tym nadruk szybciej ulegnie wyblaknięciu. Sublimacja niesie za sobą szereg konkretnych zalet. Przede wszystkim jest to niska cena, trwałość wzoru oraz brak ograniczeń w kwestii rozdzielczości obrazu.

https://extra-koszulki.pl/koszulki-z-wlasnym-nadrukiem/

Druk cyfrowy to kolejna z technik będąca bardzo zaawansowaną technologią, która cechuje się natychmiastowym przesłaniem obrazu bez etapów pośrednich. Generator koszulek wykorzystując tą technologię to przede wszystkim świetna jakość. Największymi zaletami druku cyfrowego są: wysoka szczegółowość obrazu, odporność na pranie, dowolność w doborze kolorów oraz cieni. 

Ostatnią z technik druku jest sitodruk sprawdzający się nie tylko w drukarniach, ale również i w domu. By korzystać z tej techniki niezbędna jest forma drukowa, tusz, siatki oraz szablon. Stosowanie tej technologii zaleca się w zwłaszcza w przypadku łatwych wzorów z niewielką ilością kolorów. Stabilność danego obrazu oraz niska to największe z zalet sitodruku.

Podsumowanie

Podsumowując, koszulki z nadrukiem są wyborem dla osób z każdej grupy wiekowej. Stosowanie trzech podstawowych technik nanoszenia druku sprawia, że możliwe jest produkowanie koszulek biorąc pod uwagę różne scenariusze.

Copyright © AzjaParts - Serwis wielotematyczny All rights reserved. | Newsphere by AF themes.