5 grudnia, 2023

AzjaParts

Serwis wielotematyczny

Części zamienne do smartfonów Apple – gdzie kupić?

3 min read

Posiadanie smartfona to mnóstwo możliwości, ale także sporo zmartwień. Zwłaszcza gdy urządzenie ma już swoje lata, może się okazać że jego sprawność jest daleka od pierwotnej. Nie oznacza to rzecz jasna, że telefon musimy wyrzucić na śmietnik. Są różne możliwości rozwiązania takiej sytuacji, na przykład oddanie urządzenia do naprawy w profesjonalnym serwisie, a nawet próba reperacji telefonu samodzielnie. Sprawdźmy jakie części zamienne do smartfonów Apple wymieniane są najczęściej.

Uszkodzenie wyświetlacza

Jednym z najczęściej występujących problemów ze smartfonami są te związane z rozbiciem lub innym uszkodzeniem wyświetlacza, albo nawet samej jego szybki. Naprawa zazwyczaj musi odbyć się w serwisie Apple Części zamienne producenta są bowiem dostępne tylko tam, a jedynie złożenie na nich właśnie telefonu sprawi, że będzie on działał tak samo dobrze jak wcześniej. Jednak po gwarancji taka naprawa może być już bardzo droga i lepszym wyjściem wydaje się wtedy zakup nowego telefonu. Zanim jednak to zrobimy, sprawdźmy czy nie będziemy w stanie dokonać takiej naprawy samodzielnie. Możliwy jest zakup gotowego, złożonego już panelu składającego się z wyświetlacza, digitizera (panelu dotykowego), a także przedniej szybki. Montaż takiego elementu jest o wiele prostszy niż każdej z jego składowych, co ułatwia samodzielną naprawę urządzenia. Wszystko zależy od naszych umiejętności manualnych, jednak jeżeli kiedykolwiek zajmowaliśmy się podobnymi naprawami nie będziemy mieli żadnych problemów.

Awaria gniazda ładowania

Coś z czym boryka się większość starszych smartfonów to awaria gniazda do podłączania ładowarki. Na szczęście zwykle brak możliwości uzupełnienia prądu w baterii spowodowany jest dostaniem się do gniazdka brudu. Można zastosować specjalny środek czyszczący, by ten brud usunąć i dalej cieszyć się sprawnym iPhone Części zamienne będą jednak potrzebne, jeżeli doszło do poważniejszego uszkodzenia. Mogło ono być spowodowane próbą włożenia niewłaściwego przewodu, albo też z powodu zalegania w środku brudu do którego dostała się także wilgoć. Jeżeli styki uległy korozji, nie da się już takiego gniazdka uratować. Jednak i to nie jest problemem i każdy dobry serwis urządzeń GSM szybko poradzi sobie z niedziałającym portem ładującym. Tyczy się to nie tylko smartfonów iPhone, ale również tabletów oraz innych urządzeń. Dlatego też nie warto niczego wyrzucać zawczasu, ponieważ byłoby to zwyczajni działanie nieekologiczne. Sprzęt powinniśmy zawsze wykorzystać do maksimum i dopiero wtedy wymienić na nowy.

Korzystając z zamiennych części do smartfonów i innych urządzeń marki Apple możemy znacznie przedłużyć ich życie. Zbicie szybki wyświetlacza, awaria gniazda ładującego, uszkodzenie baterii bądź inne podobne problemy nie muszą wcale oznaczać, że należy sięgnąć głębiej do kieszeni po środki na nowy telefon. Naprawiając starego iPhone nie tylko zaoszczędzimy pieniądze, ale również przysłużymy się środowisku, nie przeznaczając urządzenia na elektrośmieci, gdy z powodzeniem można było jeszcze je naprawić i nadal używać.

Copyright © AzjaParts - Serwis wielotematyczny All rights reserved. | Newsphere by AF themes.