4 grudnia, 2023

AzjaParts

Serwis wielotematyczny

Chrońmy i zabezpieczajmy się

2 min read

Chroń się przed wirusami

Wykonaj te proste kroki, aby uchronić się przed wirusami, takimi jak koronawirus i grypa.

  • Umyj ręce

Utrzymywanie rąk w czystości to najlepszy sposób na pozbycie się zarazków. Upewnij się, że często myjesz ręce mydłem i ciepłą wodą lub alkoholowym środkiem do dezynfekcji rąk.

  • Zakryj usta podczas kichania i kaszlu

Ważne jest, aby podczas kaszlu lub kichania używać jednorazowych chusteczek zamiast rąk lub ubrania. Upewnij się, że zawsze: zakrywasz usta podczas kaszlu i kichnięcie chusteczką lub użyj łokcia wewnętrznego, jak najszybciej umieść chusteczkę w zamkniętym pojemniku, następnie umyj ręce mydłem i ciepłą wodą lub użyj dezynfekcji rąk.

  • Zostań w domu

Jeśli jesteś chory, zostań w domu zamiast iść do pracy lub szkoły.
Wirusy mogą być bardzo poważne dla niektórych osób, w tym małych dzieci, osób starszych, kobiet w ciąży, Aborygenów i osób z przewlekłymi schorzeniami – dlatego szczególnie ważne jest zachowanie dystansu od tych osób.
Bardzo prostym sposobem na ograniczenie rozprzestrzeniania się zarazków jest stanie lub siedzenie z dala od ludzi, gdy ty lub kaszlesz lub kichasz (co najmniej 1 metr – mniej więcej na wyciągnięcie ręki).

  • Utrzymuj powierzchnie w czystości

Regularnie czyść swój dom i powierzchnie robocze, aby pozbyć się zarazków, w tym: telefony, klamki, zabawki dzieci lub klawiatury.
W tym celu można użyć ciepłej wody i detergentu.

Zachowaj bezpieczeństwo podczas ćwiczeń

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa podczas ćwiczeń
Żadne ćwiczenie, bez względu na to, jak proste, nie przychodzi bez ryzyka. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby treningi były bezpieczne i wolne od wypadków.

• Ubierz się odpowiednio

Noszenie odpowiednich ubrań robi różnicę w sporcie, szczególnie jeśli chodzi o buty. Odpowiednie buty mogą znacznie zmniejszyć ryzyko kontuzji, a także pomóc zmaksymalizować korzyści płynące z treningu.

• Zacznij powoli

Pierwsze pięć minut każdej sesji ćwiczeń powinno być wolniejsze i mniej intensywne niż reszta – ma to na celu wyregulowanie i rozgrzanie ciała przed przyspieszeniem i zwiększenie tętna.

• Zatrzymaj się przy pierwszych oznakach bólu

Nie pozostawiaj niczego przypadkowi, jeśli chodzi o twoje ciało. Znasz siebie najlepiej, więc przy pierwszych oznakach jakiegokolwiek nietypowego dyskomfortu, takiego jak przyspieszone bicie serca lub zawroty głowy, przerwij ćwiczenie i poszukaj pomocy medycznej.
Ćwiczenia fizyczne mają tak wiele zalet dla osób starszych, że zdecydowanie powinny być częścią stylu życia każdego seniora, na emeryturze lub nie. Podziel swój plan ćwiczeń na mniejsze frakcje, z którymi możesz sobie poradzić i wybierz treningi, którymi możesz zarządzać. Ćwiczenia nie muszą być trudne ani uciążliwe, a możesz dokonać aktywnego wyboru, aby cieszyć się codziennymi treningami!

Copyright © AzjaParts - Serwis wielotematyczny All rights reserved. | Newsphere by AF themes.